Experience Inc. Jobs

Job Information

nVent Operator CNC (Machine Operator) in Prejmer, Romania

DESPRE NOI:

Suntem o echipă globală, dinamică, cu operațiuni diverse în întreaga lume, care oferă un mediu de lucru stabil susținut de prezența de peste 15 ani în comunitățile din Brașov și Prejmer.

Experiența îndelungată în fabricația și livrarea cofretelor metalice care protejează sisteme electrice și nu numai, pentru variate industrii și nevoie tehnice, ne transformă într-un punct de reper al acestui domeniu în Europa și lumea întreagă.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:

  • Operarea și supravegherea echipamentelor CNC (Control Numeric Computerizat) conform instrucțiunilor și specificațiilor tehnice.

  • Configurarea și reglarea mașinilor CNC pentru a asigura producția de înaltă calitate.

  • Inspectarea caracteristicilor prelucrate pentru a menține standardele de calitate și a ajusta mașina sau a schimba sculele de uzură, dacă este necesar.

  • Responsabil pentru procesele din lanțul de operațiuni, inclusiv siguranța, calitatea, producția și manipularea materialelor.

  • Urmărirea și respectarea procedurilor de producție stabilite pentru a asigura eficiența și calitatea produselor.

  • Raportarea imediată a oricăror probleme tehnice sau de producție către superiori.

PROFIL:

  • Experiență în operarea mașinilor industriale reprezintă un avantaj, dar nu este obligatorie (experiența în operarea echipamentelor CNC este un avantaj).

  • Înțelegere de bază a aspectelor legate de sarcini și a fazelor generale ale procesului de producție.

  • Capacitatea de a urma instrucțiuni și proceduri stabilite.

  • Conștiință ridicată privind importanța siguranței la locul de muncă.

  • Abilități de bază în utilizarea sistemelor și proceselor standard.

PACHETUL DE BENEFICII:

  • Asigurare medicală EXECUTIVE/ GOLD prin partenerul nostru Medlife, oferim acces gratuit la o gamă largă de consultații și investigații medicale inclusiv imagistică de mare acuratețe, pentru toți angajații companiei;

  • Tichete de masă în valoare de 35 lei/ zi muncită;

  • Bonus de producție în funcție de atingerea indicatorilor de calitate, 6S, productivitate și securitate;

  • Prime și bonusuri ocazionale prin intermediul platformei de recoaștere a angajaților Electrify;

  • Transport către și de la locul de muncă conform rutelor stabilite cu furnizorul;

  • Acces la balonul de fotbal alături de ceilalți practicanți ai sportului;

  • Program internațional de asistență pentru angajați gestionat de un furnizor global;

  • Politică de suport ai angajaților aflați în dificultate;

At nVent, we connect and protect our customers with inventive electrical solutions. People are our most valuable asset. Inclusion and diversity means that we celebrate and encourage each other’s authenticity because we understand that uniqueness sparks growth.

At nVent, we are committed to equal employment opportunity (EEO) to all persons regardless of age, color, national origin, citizenship status, physical or mental disability, race, religion, creed, gender, sex, sexual orientation, gender identity and/or expression, genetic information, marital status, status with regard to public assistance, veteran status, or any other characteristic protected by national, federal, state or local law.

DirectEmployers