Experience Inc. Jobs

Job Information

ASSA ABLOY Production Manager in Joensuu, Finland

Career Opportunities: Production Manager (30116)

Requisition ID 30116 - Posted - Abloy Oy - Door Closers Product Unit - FIN: Joensuu - Engineering & Science - Posting Country (1) - Yes - Mid-senior level - Travel Required: 0%-10%

 Job Description Print Preview

Production Manager

Innostutko tuotannon parissa työskentelystä ja pidätkö esihenkilötyöstä? Liity dynaamiseen ASSA ABLOY EMEIA Door Closer Product Unit tiimiimme Joensuussa. Olet osa yhteistyökulttuuria, joka antaa sinulle mahdollisuuden rakentaa uraa, josta voit olla ylpeä.

Mitä tekisit meidän Production Managerina

Johtaisit ovensulkimia valmistavaa tuotanto-osastoa ja edistäisit "turvallisuus ensin" -kulttuuria. Tiimisi koostuisi kuudesta sinulle suoraan raportoivasta ja 50 epäsuorasta tuotannon ammattilaisesta ja raportoisit ASSA ABLOY EMEIA DCPU Operations Directorille.

Tehtäviisi sisältyisi myös:

⦁ Turvallisen työskentelyn edistäminen ja turvallisuuskulttuurin kehittäminen.

⦁ Parhaan mahdollisen asiakaskokemuksen tarjoaminen toimittamalla tuotteet suunnitellusti sovitussa aikataulussa yhdessä tiimisi kanssa.

⦁ Aktiivinen esihenkilötyöskentely, valmennat tiimiäsi kohti strategisia tavoitteita.

⦁ Tuotantoprosessien ja menetelmien kehittäminen, suunnittelu ja toteuttaminen.

⦁ Teknisten tuotantolaitteiden investointisuunnitelmat ja investointien toteuttaminen.

Tarvitsemasi taidot ja kokemus

Etsimme henkilöä, jolla on:

⦁ Soveltuva tekninen koulutus, DI. tai insinööri.

⦁ Muutaman vuoden kokemus esihenkilötyöstä, olet osallistuva esihenkilö ja ylläpidät keskustelevaa työilmapiiriä.

⦁ Ratkaisukeskeinen työskentelyote, ongelmatilanteissa nautit ratkaisujen löytämisestä.

⦁ Sujuva suomen ja englannin kielen taito, kommunikoit ja esiinnyt luontevasti molemmilla kielillä kansainvälisessä työympäristössä.

Mitä tarjoamme

Olemme intohimoisia tarjoamaan monia mahdollisuuksia ja etuja, jotta voit jatkaa ja edetä elinikäisellä uralla kanssamme - voimme tarjota sinulle:

⦁ Mahdollisuuden kasvattaa osaamistasi monipuolisesti.

⦁ Mahdollisuuden kehittyä urallasi arvostetussa globaalissa konsernissa.

⦁ Motivoitunut ja kannustava tiimi ympärilläsi.

⦁ Kattavat hyvinvointiedut.

⦁ Oppimis- ja urakehitysmahdollisuudet, olipa kyse sitten verkko-oppimisesta, johtamiskoulutuksesta tai taitojesi parantamisesta.

⦁ Kilpailukykyisen palkka ja kannustinjärjestelmät.

Käymme hakemuksia läpi säännöllisesti, joten älä odota!

Kiinnostuitko? Kerrothan lisää itsestäsi ja jätä hakemuksesi palkkatoiveineen 07.08.2024 mennessä. Tehtävä täytetään sopivan henkilön löytyessä. Varmistaaksemme henkilötietojesi turvallisuuden, emme tarkastele sähköpostitse lähetettyjä hakemuksia. Rekrytointiin kuuluu perusmuotoinen turvallisuusselvitys tehtävään valittavalle henkilölle. Jos sinulla on kysyttävää roolista tai prosessista, lähetä sähköpostia Alexandra Kymäläinen, Talent Acquisition Business Partner osoitteeseen alexandra.kymalainen@assaabloy.com tai soita numeroon 050 300 9242 .

Let’s create a safer and more open world - together!

Lisätietoja meistä www.assaabloy.com

We are the ASSA ABLOY Group

Our people have made us the global leader in access solutions. In return, we open doors for them wherever they go. With nearly 61,000 colleagues in more than 70 different countries, we help billions of people experience a more open world. Our innovations make all sorts of spaces – physical and virtual – safer, more secure, and easier to access.

As an employer, we value results – not titles, or backgrounds. We empower our people to build their career around their aspirations and our ambitions – supporting them with regular feedback, training, and development opportunities. Our colleagues think broadly about where they can make the most impact, and we encourage them to grow their role locally, regionally, or even internationally.

As we welcome new people on board, it’s important to us to have diverse, inclusive teams, and we value different perspectives and experiences.

DirectEmployers